top of page
  • Facebook
  • Instagram

SIENOS PRISIMENA

Gatvės meno projektas "Sienos prisimena" prasidėjo kaip idėja sugrąžinti Vilniaus žydų kvartalo atmintį į senamiesčio gatves. Per dvejus metus, 2019-2020 m., projektas išaugo ir sulaukė kvietimų tapti dalimi Lietuvos regionų kultūrinės savasties, naujais kūriniais papuošiant Merkinę, Salantus ir Uteną.

MERKINĖ

„Sienos prisimena" kūrinys Merkinėje įgyvendintas su neeiliniais partneriais - Albertu, roboto dailininku iš Estijos, ir jo kūrėjais, "Robot Muralist" komanda. Albertas - vienintelis pasaulyje robotas, pritaikytas didelių mastelių gatvės meno kūrinių atlikimui. 

Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su Merkinės krašto muziejumi.

Kūrinys finansuotas Lietuvos kultūros tarybos lėšomis. 

KULTŪROS NAKTIS 2020

2020 m. rugsėjį įgyvendintas šeštas "Sienos prisimena" kūrinys Vilniuje. Kūrinys Šv. Mikalojaus gatvėje atgijo Kultūros nakties programoje. Darbas buvo tikrai ypatingas - ne tik dėl galimybės tapti Kultūros nakties dalimi, bet ir dėl eilinių vilniečių palaikymo. Būtent jie sunešė lėšas, reikalingas kūrinio įgyvendinimui. Ačiū visiems!

VILNIUS, 2019

Projekto ištakos ir širdis - Vilniaus senamiestyje. 2019 m. pirmieji "Sienos prisimena" kūriniai atgijo Stiklo kvartale ir kitose istorinio Žydų kvartalo gatvelėse. Idėja patikėjo ir finansavimą skyrė Vilniaus miesto savivaldybė, per programą „Kuriu Vilnių".

Už nuotraukas dėkojame Evaldui Čingai.

SALANTAI IR UTENA, 2020

Projekto "Sienos prisimena" plėtra regionuose būtų neįmanoma be vietos kultūros sektoriaus žmonių, pakvietusių mūsų komandą ir idėjas į savo kraštus. Būtent taip gimė ir "Sienos prisimena" kūriniai Salantuose ir Utenoje.

 

Kūriniai įgyvendinti bendradarbiaujant su Salantų kultūros centru ir Marianos Veriovkinos draugija. Darbą finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Jei norite susipažinti su projekto atlikimo technika ir istorija, tai galite padaryti čia.

"Sienos prisimena" kūrinius visoje Lietuvoje rasite mūsų interaktyviame žemėlapyje:

PROJEKTO KOMANDA

Lina Šlipavičiūtė - idėja ir meninių projektų sukūrimas.
Lina Šlipavičiūtė ir Lauryna Kiškytė - meninių projektų perkėlimas ant sienų.
Šarūnas Černiauskas - projekto komunikacija ir papildoma pora rankų daugybėje kitų darbų.
Andrius Kenstavičius - architektūrinių projektų parengimas ir navigavimas biurokratinėse džiunglėse.

Ypatingai dėkojame "Robot Muralist" komandai, Mindaugui Černiauskui (Merkinės krašto muziejus) ir Aurimui Rapaliui (Salantų kultūros centras).

Projektas įgyvendintas Vilniaus miesto savivaldybės programos „Kuriu Vilnių”, Lietuvos kultūros tarybos ir neabejingų vilniečių lėšomis.

bottom of page