top of page
  • Facebook
  • Instagram

SIENOS PRISIMENA

Gatvės meno projektas "Sienos prisimena" prasidėjo kaip idėja sugrąžinti Vilniaus žydų kvartalo atmintį į senamiesčio gatves. 2019 metais Vilniuje prasidėjęs projektas išsiplėtė visos Lietuvos mastu. Sukurta jau trylika istorinę atmintį prikeliančių gatvės meno kūrinių.

Jei norite susipažinti su projekto atlikimo technika ir istorija, tai galite padaryti čia.

"Sienos prisimena" kūrinius visoje Lietuvoje rasite mūsų interaktyviame žemėlapyje:

MERKINĖ

„Sienos prisimena" kūrinys Merkinėje įgyvendintas su neeiliniais partneriais - Albertu, roboto dailininku iš Estijos, ir jo kūrėjais, "Robot Muralist" komanda. Albertas - vienintelis pasaulyje robotas, pritaikytas didelių mastelių gatvės meno kūrinių atlikimui. 

Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su Merkinės krašto muziejumi.

Kūrinys finansuotas Lietuvos kultūros tarybos lėšomis. 

VILNIUS, 2019

Projekto ištakos ir širdis - Vilniaus senamiestyje. 2019 m. pirmieji "Sienos prisimena" kūriniai atgijo Stiklo kvartale ir kitose istorinio Žydų kvartalo gatvelėse. Idėja patikėjo ir finansavimą skyrė Vilniaus miesto savivaldybė, per programą „Kuriu Vilnių".

Už nuotraukas dėkojame Evaldui Čingai.

KULTŪROS NAKTIS 2020

2020 m. rugsėjį įgyvendintas šeštas "Sienos prisimena" kūrinys Vilniuje. Kūrinys Šv. Mikalojaus gatvėje atgijo Kultūros nakties programoje. Darbas buvo tikrai ypatingas - ne tik dėl galimybės tapti Kultūros nakties dalimi, bet ir dėl eilinių vilniečių palaikymo. Būtent jie sunešė lėšas, reikalingas kūrinio įgyvendinimui. Ačiū visiems!

SEIRIJAI, 2023 m.

2023 m. vasarą "Sienos prisimena' pasipildė neeiliniu kūriniu. Padedant Lazdijų kultūros centrui, Salantuose įgyvendintas kūrinys - Salantų gyventojos Rivkos Lubelski portretas, sukurtas pagal jos artimųjų atsiųstą nuotrauką. Rivka Lubelski - viena iš maždaug 900 Holokausto aukų Seirijuose. Kūrinio atidengimą pagerbė ir Rivkos giminaitė - dėl neofreskos į Seirijus iš Izraelio atvykusi Shirley Levavi. Plačiau apie projektą ir Rivkos Lubelski istoriją skaitykite čia.

ŠIAULIAI IR ŠVĖKŠNA, 2022 m.

Bendradarbiaujant su Šiaulių "Aušros" muziejumi bei Šilutės Hugo Šojaus muziejumi, 2022 metais projektas papildytas dviem neofreskomis. Šiauliuose neofreska sukurta centrinėje miesto dalyje, prie Fotografijos muziejaus. Švėkšnoje sukurtas čia gyvenusios Saros Levitanaitės-Feldman portretas. Su Saros istorija galite susipažinti čia.

SALANTAI IR UTENA, 2020 m.

Projekto "Sienos prisimena" plėtra regionuose būtų neįmanoma be vietos kultūros sektoriaus žmonių, pakvietusių mūsų komandą ir idėjas į savo kraštus. Būtent taip gimė ir "Sienos prisimena" kūriniai Salantuose ir Utenoje.

 

Kūriniai įgyvendinti bendradarbiaujant su Salantų kultūros centru ir Marianos Veriovkinos draugija. Darbą finansavo Lietuvos kultūros taryba.

PROJEKTO KOMANDA

Lina Šlipavičiūtė - idėja ir meninių projektų sukūrimas.
Lina Šlipavičiūtė ir Lauryna Kiškytė - meninių projektų perkėlimas ant sienų.
Šarūnas Černiauskas - projekto komunikacija ir papildoma pora rankų daugybėje kitų darbų.
Andrius Kenstavičius - architektūrinių projektų parengimas ir navigavimas biurokratinėse džiunglėse.

Ypatingai dėkojame "Robot Muralist" komandai, Mindaugui Černiauskui (Merkinės krašto muziejus), Ievai Vaivaraitei (Lazdijų kultūros centras), Šiaulių "Aušros" muziejui, Šilutės Hugo Šojaus muziejui ir Aurimui Rapaliui (Salantų kultūros centras).

Projektas įgyvendintas Vilniaus miesto savivaldybės programos „Kuriu Vilnių”, Lietuvos kultūros tarybos, Kultūros paveldo departamento ir neabejingų vilniečių lėšomis.

bottom of page