top of page

SIENOS PRABYLA

  • Facebook
  • Instagram

Gal norite prieš šimtą metų leisto laikraščio? Tokį pasiūlymą tikrai gausite, jei prasuksite pro Vilniaus senamiestyje įrengtus gatvės meno kūrinius ir nuskenuosite prie jų esančius QR kodus. Būtent taip į naują etapą žengia meno projektas „Sienos prisimena“, prieš porą metų papuošęs sostinės senamiestį neofreskomis, įkvėptomis autentiškų istorinių kadrų iš Vilniaus žydų kvartalo klestėjimo laikų.

Screenshot 2021-12-29 at 10.31.54.png

Kūriniai papildyti audio miniatiūromis –scenaristės rašytais kūriniais, kuriuos studijoje įgarsino profesionalūs aktoriai. Audio miniatiūros įrašytos lietuvių ir anglų kalbomis.

Garso aplikacijomis papildyti keturi „Sienos prisimena“ kūriniai – „Išminčius“  (Gaono g. 4), „Berniukai su laikraščiais“ (M. Antokolskio g.), „Vyras iš prekybos rajono“ (Stiklių viešbučio fasadas) bei „Gatvės muzikantai“ (Vokiečių ir Šv. Mikalojaus g. kampas). 

„Kai įgyvendinome pirmuosius kūrinius senamiestyje, iškart keli žmonės klausė, kada atsiras ir garso formatas. Labai smagu, kad pagaliau pavyko tai padaryti. Ir labai tikimės, kad vilniečiai ir miesto svečiai įvertins šį nedidelį eksperimentą“, – sako neofreskų autorė, dailininkė Lina Šlipavičiūtė.

Visus audio pasakojimus perklausyti galite ir neišeidami iš namų, paspaudę ant šių nuorodų:

„Išminčius“  - audio lietuvių kalba ir audio anglų kalba

„Berniukai su laikraščiais“ - audio lietuvių kalba ir audio anglų kalba;

„Vyras iš prekybos rajono“  - audio lietuvių kalba ir audio anglų kalba;

„Gatvės muzikantai“  - audio lietuvių kalba ir audio anglų kalba;

Išsamų pasakojimą apie projektą parengė ir LRT televizijos laida „Labas rytas, Lietuva“, kviečiame pasižiūrėti:

Garso elementu senamiesčio neofreskos pasipildė vykdant projektą „Sienos prabyla“. Projektą įgyvendino VšĮ „Kiaurai sienas“ kartu su scenariste Irma Bogdanovičiūte bei garso režisieriumi Germanu Skoriu. Balsus personažams suteikė aktoriai Jurgis Marčėnas, Justas Tertelis, Justina Kaminskaitė, Jokūbas Černiauskas ir Justina Smieliauskaitė. Taip pat dėkojame Sauliui Petreikiui už muziką kūriniui „Išminčius“. Projektą finansavo Vilniaus miesto savivaldybė.

vilnius logo.png
bottom of page