top of page

DU METRAI MENO

  • Facebook
  • Instagram

Sostinės „Huracan“ kavinėse kelias savaites vyko meninė akcija „Du metrai meno“. Jos sumanytoja, dailininkė Lina Šlipavičiūtė-Černiauskienė, su kolegomis gyvai kūrė meninių eskizų ciklą, kuriame įamžinta naują vilniečių kasdienybė, padiktuota koronaviruso pandemijos. 

96245520_2862626893785622_28903206443926

Akcija prasidėjo kaip vienos dailininkės iniciatyva, o baigėsi kaip komandinis darbas. Gegužę prie akcijos prisijungė dar trys dalininkai. Jauniausiai dalyvei - dvylika metų.


Projekto eigoje dailininkai eskizavo tiek atsitiktinius praeivius, tiek kavinės klientus, kuriems puodelis kavos suteikė galimybę prisėsti be apsauginių kaukių. Pabaigti kūriniai išeksponuoti „Huracan“ kavinėje sostinės Vokiečių gatvėje. Save atpažinę vilniečiai kūrinius gali pasiimti dovanų.

Akcija siekiama ne tik paįvairinti karantino laikotarpį, bet ir atkreipti dėmesį į menininkų bendruomenę, kuriai koronaviruso krizė smogė visu pajėgumu.

 

„Visiems mums trūksta oro. Ir dėl kaukių, ir dėl nežinomybės. Dailininkai negali rengti parodų, muzikantai negali koncertuoti, ir niekas nežino, kiek tai dar tęsis. Kavinių, barų ir restoranų sektorius taip pat gyvena visiškoje nežinomybėje. Norisi ne tik pasidalinti kūryba, bet ir priminti, į kokią sudėtingą situaciją visi esame įstumti. Labai džiugu, kad „Huracan“ taip pat nori apie tai kalbėti ir tapo „Dviejų metrų meno“ namais“, - sako L. Šlipavičiūtė-Černiauskienė. 

bottom of page