top of page

ДО ПЕРЕМОГИ /
IKI PERGALĖS

  • Facebook
  • Instagram

Lietuvos, Ukrainos ir Estijos menininkų komanda suvienijo jėgas, kad pasiųstų žinutę pasauliui. Palaikant Ukrainos ambasadai ir gausiai Lietuvos ukrainiečių bendruomenei, menininkai užsibrėžė tikslą sostinės Maskvos namų vaiduoklį paversti Ukrainos stiprybės simboliu.

Idėjos įgyvendinimui suburta neeilinė komanda iš Baltijos šalių ir Ukrainos. Ją sudaro karo zonoje dirbanti ukrainietė fotografė, vienintelis pasaulyje robotas menininkas iš Estijos bei Vilniaus senamiestį neofreskomis išmarginusi dailininkė.

Projektui, pavadintam „Do peremogi / Iki pergalės“, reikėjo surinkti 13 tūkst. eurų. 2022 m. liepą paskelbta lėšų rinkimo akcija baigta vos per penkias dienas. Tiek laiko pakako, kad žmonės surinktų visą reikalingą sumą. Menininkų idėją parėmė daugiau nei 400 žmonių iš visos Lietuvos.

Untitled 105_edited.jpg

„Esame beprotiškai laimingi ir dėkingi visiems, kas prisidėjo prie lėšų rinkimo. Tikrai nesitikėjome taip greitai surinkti visą biudžetą. O ypač džiaugiasi mūsų kolegės ukrainietės, kurioms tai tarsi mažas stebuklas“, - sako idėjos autorė, meno laboratorijos „Kiaurai sienas“ įkūrėja Lina Šlipavičiūtė.

Surinktos lėšos leis ant Maskvos namų fasado įgyvendinti Ukrainai skirtą meno kūrinį – Zaporižės savanorių centre dirbančios fotografės Olenos Tytarenko sukurtą ukrainietės merginos portretą. Jame užfiksuota Zaporižės savanorė Tatjana, viktinti tautiniu kostiumu. Fotosesija daryta ne studijoje, o gamybiniame ceche, kur ukrainiečiai savanoriai gamina prieštankinius „ežius“ ir kitą į frontą siunčiamą įrangą.

 

Portretą ant Maskvos namų sienos perkels Albertas – Estijoje sukurtas vienintelis pasaulyje robotas menininkas, pajėgus gatvės meno kūrinius įgyvendinti milžiniškais masteliais. Albertas - Estijos inovatorių "Robot Muralist" kūrinys. Į Vilnių robotas atvyks kartu su savo kūrėju Mihkel Joala.

 

Šiuo metu vyksta parengiamieji darbai. Tikimės, kad projektas bus įgyvendintas jau artimiausiu metu.

Pagrindinis projekto „Do peremogi / Iki pergalės“ finansavimo šaltinis – šimtai žmonių, atsiliepusių į kvietimą paremti idėją ir aukojusių po kelis, keliolika ar keliasdešimt eurų. Didžiausias sumas paaukojo Olego Šurajevo „Vienas K paramos fondas“ bei verslininkas Tadas Burgaila. Prie lėšų rinkimo meno projektui akcijos taip pat prisidėjo daug žinomų žmonių: Andrius Tapinas, Rimvydas Valatka, Paulius Gritėnas, Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Rita Miliūtė, Raminta Naujanytė-Bjelle ir kiti.

Taip pat kviečiame žiūrėti trumpą pokalbį su Olena, fotografe iš Zaporižės, kurios darbas bus perkeltas ant Maskvos namų sienos.

bottom of page