top of page

Nezlamna

  • Facebook
  • Instagram

Maskvos namus Ukrainos tvirtybės simboliu pavertusi komanda dar kartą suvienijo jėgas naujam kūriniui, skirtam Ukrainai. Taip sostinės centre, Neries krantinėje, sukurta 200 kv. m neofreska "Nepalaužiama / Nezlamna".

Šis projektas - tai neofreskos ant Maskvos namų vaiduoklio tąsa. Ruošiantis neišvengiamam Maskvos namų nugriovimui, ant jų fasado sukurtą neofreską rengiamasi parduoti aukcione, o neofreska "Nezlamna" Vilniaus centre išliks kaip ilgametis Lietuvos palaikymo Ukrainai simbolis.

Projektui jėgas vėl suvienijo 2022 metais Vilnių ir Lietuvą nustebinusi komanda - meno laboratorija "Kiaurai sienasi", Ukrainietės Elena Tita (Olena Tytarenko) ir Tetiana Drobotia bei Estijos išradėjas Mihkel Joala ir jo unikalus robotas Albertas.

Šis kūrinys - ne tik palaikymo Ukrainai išraiška, bet ir duokė šios šalies kultūros paveldui.

Neofreska – tai tarptautinės kūrybinės grupės (menų agentūra „Artscape“ (Lietuva), Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, meno laboratorija „Kiaurai sienas“ (Lietuva), visuomeninė organizacija „Postlomograafia klubi“ (Estija) ir nepriklausomos kūrėjos iš Ukrainos ir Lietuvos (Lina Šlipavičiūtė, Tetiana Drobotia, Elena Tita) meno kūrinys, skirtas Ukrainai ir jos žmonėms. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija ir VĮ Turto bankas.

Už video siužetą ir nuotraukas dėkojame Andriui Švitrai bei Evaldui Čingai. 

PROJEKTO KOMANDA

Organizatoriai: menų agentūra „Artscape“, Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija

Partneriai: menų laboratorija „Kiaurai sienas“, „Go Vilnius“, UA+LT-TULA

Kūrybinė ir gamybinė grupė: Neofreska: meno vadovė Lina Šlipavičiūtė (Lietuva), „Robot Muralist“ (Estija), modelis Tetiana Drobotia (Ukraina), fotografė Elena Tita (Ukraina)

 

Kostiumas: suknelė ir karoliai – dizaineris Georgijus Lvovas (Ukraina), vainikas – Natalija Boiko (Ukraina), kostiumo konsultantas – istorijos mokslų daktaras, socialinės antropologijos ekspertas, Zaporižios nacionalinio universiteto Istorijos katedros docentas Serhijus Bilivnenko (Ukraina)

bottom of page