top of page

Neofreska ir performansas Clarai Rockmore

  • Facebook
  • Instagram

Clara Rockmore - iš Vilniaus kilusi šiuolaikinės elektroninės muzikos pradininkė - sugrįžo namo. 2022 metų Kultūros nakties programoje istorinę asmenybę įamžino tarpdisciplininio meno projektas - neofreska žinomai menininkei, pasaulį išvydusi skambant muzikai, kurios pradininke buvo Clara.

Clara Rockmore virtuoziškai valdė pirmą pasaulyje gestais valdomą muzikos instrumentą - tereminą. Su niekuo nesupainiojamas teremino skambesys padėjo pamatus kitiems elektroninės muzikos instrumentams.

Neofreska Clarai Rockmore sukurta remiantis turbūt geriausiai žinoma jos jaunystės nuotrauka, ankstyvaisiais eksperimentavimo su tereminu metais. Kūrinys įgyvendintas pasirinkus sudėtingą sluoksniavimo techniką, taip siekiant Clarai Rockmore dedikuotame kūrinyje perteikti elektrišką jos muzikos virpesį - ir ne mažiau elektrišką menininkės asmenybę,

20220618_130927.jpg

Kūrinio atidengimo vainikavo neeilinė duoklė Claros Rockmore indėliui į muzikos raidą. Kompozitorė ir atlikėja Raminta Naujanytė-Bjelle susirinkusiai publikai pademonstravo šiuolaikinio gestais valdomo muzikos instrumento Mi.Mu galimybes.

Neofreskos kūrimą ir jos atidengimo renginį stebėjo keli šimtai žmonių. Jiems dėkoja visa projekto komanda:

Lina Šlipavičiūtė - idėja, iniciatyva, neofreskos sukūrimas;

Lauryna Kiškytė - auksinės rankos kūrinio įgyvendinimui;

Raminta Naujanytė-Bjelle - muzika;

Rūta Norkūnė - istorija;

 

Projektą finansavo Vilniaus miesto savivaldybė. Taip pat dėkojame Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejui už visokeriopą pagalbą įgyvendinant šį projektą. 

vilnius logo.png
bottom of page